Wielospecjalistyczny Szpital
w Ostrowcu Świętokrzyskim

ODDZIAŁ CHIRURGII URAZOWO-ORTOPEDYCZNEJ

Witamy Państwa serdecznie na Oddziale Ortopedii Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Nasz Oddział tworzy zespól lekarzy specjalistów w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz doświadczony zespół pielęgniarski i rehabilitacyjny.

Historia Oddziału Ortopedii w Ostrowcu Świętokrzyskim sięga roku 1958, kiedy Dr Tadeusz Giemza stworzył pierwszy oddział ortopedyczny na Ziemi Świętokrzyskiej. 

Przyszedł do Ostrowca z Kliniki Ortopedycznej w Poznaniu od Profesora Wikotora Degi, sławy polskiej i światowej ortopedii. Przeniósł z Kliniki doświadczenie, zapal do pracy oraz część narzędzi chirurgicznych. Resztę narzędzi wykonała Huta Ostrowiec. Takie były początki. Następnie wieloletnim ordynatorem był dr Andrzej Górski.

Obecnie oddział zajmuje się leczeniem pacjentów dorosłych i młodzieży ze schorzeniami i po urazach narządu ruchu w ramach ubezpieczenia w NFZ. To co nas wyróżnia to doświadczona kadra lekarska.

Posiadamy duże doświadczenie (jedno z największych w Polsce w zakresie endoprotezoplastyki metodą małoinwazyjną stawu biodrowego oraz kolanowego (endoprotezy jednoprzedziałowe). 

Lekarze doskonalą się w zakresie chirurgii ręki, chirurgii stopy, czy w artroskopowych zabiegach rekonstrukcyjnych stawu kolanowego. 

Posiadamy duże doświadczenie w nowoczesnych technikach leczenia złamań. W oddziale wykonywane są tez zabiegi w zakresie chirurgii kręgosłupa.

 

Usługi:

W oddziale są wykonywane między innymi:

  • endoprotezoplastyka stawu biodrowego (totalna, połowicza i rewizyjna – większość pierwotnych zabiegów  techniką małoinwazyjną)
  • endoprotezoplastyka stawu kolanowego (totalna, rewizyjna i jednoprzedziałową – techniką małoinwazyjną)
  • endoprotezoplastyka stawu barkowego (połowiczą, całkowitą i odwróconą)
  • zabiegi artroskopowe stawu kolanowegozabiegi w zespołach uciskowych nerwów (np. zespół cieśni kanału nadgarstka)
  • zabiegi korekcyjne stóp (paluch koślawe, młotowate, szponiaste)
  • operacje ręki ( w chorobie Dupuytrena, zabiegi na ścięgnach)
  • zabiegi zespolenia złamań kości przy użyciu nowoczesnych systemów takich jak: blokowane gwoździe śródszpikowe, płyty kątowo-stabilne LCP ,zespolenia dynamiczne (DHS), stabilizatory zewnętrzne (mono-tube).

 

Ważne informacje dla pacjentów i rodzin:

Konsultacje i uzgadnianie terminów zabiegów operacyjnych wtorek i piątek w godzinach 10:00-12:00 – pokój lekarski

 

Pacjent zgłaszający się do szpitala stawia się o godz. 7:00 w Izbie Przyjęć ze skierowaniem, na czczo (jeśli nie ma przeciwskazań)z wykazem branych leków, kartami szpitalnymi i inna dokumentacja medyczna, aktualnymi zaświadczeniami od specjalistów – u, których się leczy ( np. jeśli pacjent przebył zawał mięśnia sercowego powinien mieć zaświadczenie od kardiologa, ze może być operowany oraz Echo serca, w innych przypadkach np. poziom hormonów tarczycy itd.) aktualnymi szczepieniami przeciw WZW B.

 

Dla pacjentów do endoprotezoplastyki biodra i kolana z wypełniona Karta Przygotowania Medycznego do Zabiegu Endoprotezoplastyki.

Odwiedziny:

codziennie w godzinach 15:00-20:00, pacjenta odwiedza maksymalnie 2.osoby.

Wydawanie kart informacyjnych:

 w dniu wypisu w godzinach 13:00-14:30.

 

Informacja dla pacjentów zgłaszających się celem kwalifikacji do zabiegu endoprotezoplastyki stawu biodrowego  i kolanowego:

Pacjenci zgłaszający się do Oddziału celem endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego są kwalifikowani do zabiegu i wyznaczany jest termin operacji po konsultacji lekarskiej. Konsultacje odbywają się we wtorek  godz. 09:00 do 10:00 i czwartek godz. 9:00 do 10:00 w pomieszczeniu Poradni Ortopedycznej. 

Należy ze sobą zabrać:

  1. Skierowanie do Szpitala od lekarza rodzinnego lub specjalisty (lekarza ortopedy) z wyraźna pieczątką przychodni kierującej ( z regonem i kodem resortowym), czytelnym nazwiskiem i peselem pacjenta, numer telefonu do pacjenta (może byc oddzielnie)
  2. Zdjęcie RTG chorego stawu ( na płycie CD lub kliszy)
  3. Dokumentacje medyczną z dotychczasowego leczenia
  4. Wyniki dotychczasowych konsultacji (kardiologicznej, naczyniowej itp)

LOKALIZACJA

BLOK A - piętro 2

KIEROWNICTWO

Kierownik Oddziału
lek. Krzysztof Grabowski
Pielęgniarka Koordynująca
mgr Marzena Wiąk

KADRA

4 lekarzy

14 pielęgniarek, 2 fizjoterapeutów

TELEFONY

Kierownik Oddziału tel. 41 247 80 00 w.240

Pielęgniarka Koordynująca tel. 41 247 80 00 w.242

Gabinet Lekarski tel. 41 247 80 00 w.241

Punkt Pielęgniarski tel. 41 247 80 00 w.243

Sekretarka tel.41 247-80-00 w.244

Skip to content