Wielospecjalistyczny Szpital
w Ostrowcu Świętokrzyskim

DZIAŁ FIZJOTERAPII AMBULATORYJNEJ

W ramach NFZ prowadzimy wielopłaszczyznowy proces usprawniania zarówno w rehabilitacji pourazowej,  neurologicznej , chorobach zwyrodnieniowych, przeciwbólowej  i wielu  innych schorzeniach, wymagających pomocy fizjoterapeutycznej .

Proces usprawnienia opiera się  na  wielopłaszczyznowych zabiegach  kinezyterapeutycznych jak i zabiegach z dziedziny fizykoterapii, a plan leczenia ustala się na podstawie indywidualnego badania pacjenta przez zespół terapeutyczny wykorzystujący szereg uzyskanych umiejętności dodatkowo  popartych certyfikowanymi  kursach tj:

PNF, terapie nerwowo-mięśniowe, terapie przeciwobrzękowe i limfatyczne, neurologiczne metody Bobath, dynamiczno – nerwowo-mięśniowe stabilizacje, neuromobilizacje, terapie tkanek głębokich i innych.

Świadczymy usługi  z zakresu fizykoterapii, gdzie wykorzystuje się w celach leczniczych zjawiska fizyczne tj: prąd elektryczny, światło, pole magnetyczne, ultradźwięki oraz niską temperaturę, oddziałując za ich pomocą na zmienione chorobowo miejsca.

Prowadzimy w ramach NFZ fizjoterapię po przebytym COVID , która powinna być jak najszybciej wdrożona (bez tego można wyzdrowieć ale niekoniecznie powrócić do sprawności )

Rehabilitacja po COVID  jest złożonym procesem której celem jest poprawa kondycji fizycznej, wydolności krążeniowo- oddechowej organizmu, oraz zwiększenie możliwości fizycznych organizmu, gdzie po przebytym COVID najprostsze czynności stają się trudne, z powodu szybko odczuwalnego zmęczenia i duszności lub zaburzeń rytmu serca, często przebiegające z zaburzeniami równowagi i koordynacji ruchowej, a także uczuciem niepokoju,  wzrostu poziomu lęku, obniżeniem nastroju, czego wynikiem jest obniżona jakość życia.

Naszym celem jest:

  • poprawa jakość życia
  • poprawa kondycji psychofizycznej
  • poprawa wykonywania codziennych czynności
  • zmniejszenie duszności i zmęczenia
  • łatwiejszy powrót do aktywności sportowe

Nowoczesny sprzęt służy do wykonywania zabiegów z zakresu:

1.
Kinezyterapii

dzięki,której zwiększamy wytrzymałości mięśni, poprawiamy ogólną wydolności organizmu, poprawę ruchomości stawów, korekcję nieprawidłowych nawyków ruchowych.

2.
Fizykoterapii

za pomocą zjawisk fizycznych takich jak prąd elektryczny, światło, magnetyzm, ultradźwięki oraz niską temperaturę -oddziałując za ich pomocą działamy leczniczo na zmienione chorobowe miejsca.

3.
Fizykoterapii po przebytym Covid 19

której celem jest poprawa kondycji fizycznej, wydolności krążeniowo - oddechowej organizmu , oraz zwiększenie możliwości fizycznych organizmu

LOKALIZACJA

BLOK B - Łącznik (Stary budynek SOR)

KIEROWNICTWO

Kierownik Działu Fizjoterapii Ambulatoryjnej
Specjalista Fizjoterapii mgr Iwona Serwin

KADRA

5 mgr fizjoterapii

2 technik fizjoterapii

 

TELEFONY

Nr bezpośredni  tel. 41 2661166

tel. 41 247 80 00 w.303

Rejestracja tel. 41 247 80 00 w.306

Skip to content